logoMezinárodní fotbalový turnaj přípravek v Dačicích se povedl

V sobotu 23. června se v Dačicích na městském stadionu uskutečnil vůbec první přeshraniční fotbalový turnaj mladších a starších přípravek. O jeho kvalitním obsazení mluví účast 16 týmů ze všech koutů jižních Čech, Vysočiny a nedalekého Rakouska, která vyslalo do bojů hned 3 týmy. Divákům představilo své fotbalové umění celkem 160 dětí.

Turnaj se konal od brzkých ranních hodin za proměnlivého počasí a silného větru, což však borcům nikterak nevadilo a na jejich výkonech to nezanechalo jediné stopy. Dopoledne bylo odehráno celkem 24 zápasů, které určily pořadí týmů ve skupinách a dvojice pro další boje. Dopolední část zakončil doprovodný kulturní program, v rámci kterého se přítomným prezentovaly veleúspěšné dačické mažoretky a také jedinečná biketrialová exhibice od borců z RideWheel team.

Po přestávce následovaly vyřazovací souboje, které vyvrcholily finálovými zápasy. V mladší kategorii se podařilo dačickým borcům dostat až do finále, kde byl nad jejich síly celek z Jindřichova Hradce. V kategorii starších přípravek si nejdříve v semifinále poradil dačický tým v „předčasném finále“ s velmi silným soupeřem z SKP Českých Budějovic poměrem 4:1. Ve finále se postavil dačickému týmu celek Waidhofen an der Thaya. Po poměrně jednoznačném průběhu a výsledku 5:1 se mohli dačičtí radovat z triumfu. Dačický Daniel Mašata okořenil svůj start titulem nejlepšího střelce celého turnaje.

Konečné umístění starších přípravek:

1. Dačice
  2. Waidhofen an der Thaya
  3. SKP ČB
  4. Gross Siegharts
  5. Jindřichův Hradec
  6. Telč
  7. Táborsko
  8. Nová. Včelnice.

Konečné umístění mladších přípravek:

1. Jindřichův Hradec
  2. Dačice „žlutá“
  3. Nová Včelnice
  4. Třebětice
  5. Telč
  6. Nová Bystřice
  7. Gross Siegharts
  8. Dačice „bílá“.

Velké poděkování patří Městu Dačice, kterému se podařilo získat na realizaci fotbalového turnaje a dalších přeshraničních zápasů dotaci z Fondu malých projektů. Dále děkujeme za podporu sponzorům turnaje, jsou jimi – Dačická pekárna, s.r.o., Centropen a.s., PAS-D s.r.o., Potraviny Štěpán a syn s.r.o., MONETA Money Bank, Waldviertler Sparkasse Bank AG. Velké díky patří Bohdanu Sezemskému za dary pro všechny zúčastněné děti a také všem organizátorům a rodičům za výpomoc.

Turnaj nabídl krásné fotbalové momenty, chvilky radosti i smutku, vlnu emocí a kdo ví, možná se na vůbec prvním fotbalovém turnaji podobného rázu v Dačicích představila nějaká ta budoucí fotbalová hvězda, která si právě s Dačicemi spojí začátky své kariéry…

Fotbalový turnaj byl spolufinancován z Fondu malých projektů, Program Interreg V-A, Rakousko-Česká republika..

Michal Krtek – hlavní organizátor turnaje
Martin Šťastný – zástupce Města Dačice