Již potřetí si žáci vyzkoušeli roli zastupitelů

Ve čtvrtek 15. září se v sále MěKS Dačice konalo pod hlavičkou Zdravého města Dačice již třetí jednání mladého zastupitelstva města Dačice. Žáci devátých tříd Základní školy v ulici B. Němcové v Dačicích, si formou simulační hry v roli zastupitelů v rámci občanské výchovy vyzkoušeli, jak zasedání zastupitelstva města v praxi probíhá.

Zasedání mladého zastupitelstva města Dačice probíhalo ve velmi příjemné atmosféře.

Zkrácený program ze skutečného jednání zastupitelstva obdrželi žáci spolu s podklady pro jednotlivé body s předstihem. Ze svého středu si zvolili dvacet zástupců, kteří se zhostili role radních a zastupitelů. Rozdělili si také funkci návrhové komise a ověřovatelů zápisu. Zbývajícím jednadvacátým zastupitelem byl starosta Karel Macků, který celé jednání řídil. V rámci programu se zabývali mladí zastupitelé dvanácti body, mezi nimiž bylo rozpočtové opatření, koupě pozemku v k.ú. Dačice, prodej pozemků v lokalitě Za Školou či změna závazných ukazatelů rozpočtu na rok 2016 - ZŠ Dačice, Komenského, ZŠ Dačice, B. Němcové. Žáci si dále odsouhlasili projednání dalších bodů – nová sportovní hala, informace o pomníku v Kancnýřově sadu v Dačicích, sportovní stadion a vznik atletického oddílu.

mzmzmz

Vytvořeno: 16. 9. 2016