Již známe problémy občanů Dačic pro rok 2016

Koncem února letošního roku se za účasti stovky občanů konal čtvrtý ročník Fóra Zdravého města Dačice a MA21. Jeho cílem bylo získat podněty k dalšímu rozvoji města. Na samotném fóru nadefinovali účastníci šestnáct TOP problémů, které byly následně ověřeny u široké veřejnosti. Tyto podněty nebyly poprvé ověřeny celoměstskou anketou, ale sociologickým průzkumem. Ten pro nás provedla odborná firma MindBridge Consulting a.s. na reprezentativním vzorku dospělé populace města Dačice a místních částí (n = 600) metodou osobních rozhovorů, a to v průběhu měsíce března. Tato studie nám tak efektivně a objektivně zmapovala názory občanů na nejvýznamnější problémy Dačic a místních částí pro letošní rok.

Ověřené problémy pro rok 2016 (řazeny abecedně):

• Chybějící čajovna
  • Chybějící lavičky na Palackého a Havlíčkově náměstí a Červeném Vrchu, WC na Havlíčkově náměstí
  • Chybí odborné ambulance (urologie, revmatologie) a nedostatečná kapacita stávajících (oční, ortopedie)
  • Opravit místní komunikace D. Němčice - Hostkovice, D. Němčice – Kostelní Vydří, v Bílkově, Malém a Velkém Pěčíně aj.
  • Revitalizace kaskády rybníků nad Vraždou
  • Turistický informační systém (popisky památek, vycházkové trasy apod.)
  • Volnočasové aktivity pro neorganizovanou mládež
  • Vybudovat cyklostezky Dačice – Bílkov, Toužín – Urbaneč, Toužín – křižovatka na Lidéřovice

Děkujeme všem občanům a příznivcům Zdravého města Dačice a MA21 za spolupráci při určení problémů a příležitostí města pro rok 2016. Akce byla realizována ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR.

Výsledky ze sociologického průzkumu zde ke stažení

Vytvořeno: 25. 4. 2016
Poslední aktualizace: 25. 4. 2016 00:00