Pocitová mapa Dačic – už jen do neděle 20. 3. - zapojíte se?

Do neděle 20. března je možné vyplnit pocitovou mapu města v elektronické podobě, k dispozici je na webových stránkách http://pocitovamapa.nszm.cz/dacice-2016/. Pomocí barev můžete pod uvedeným odkazem přiřazovat své pocity k těmto místům: tady to mám rád(a), tady se bojím, tady trávím volný čas, tady je to zanedbané a sem pozvu známé.

Máme to tak všichni – některá místa ve městě a v okolí máme rádi, jinde se setkáváme s kamarády a na jiných trávíme svůj volný čas. Pak jsou ve městě zákoutí, kde to nevypadá dobře, anebo se tam prostě bojíme. Když si tato místa označíme různými barvami do mapy, vyjde nám z toho pestrý obrázek. A když to do mapy označí najednou desítky lidí, může z toho vzniknout pro město zajímavý podklad k úvahám, co kde zlepšit. Této metodě zjišťování názorů na stav města se říká pocitová mapa – to protože vychází z pocitů obyvatel města.

Do tvorby pocitové mapy v papírové podobě se zapojili 29. února účastníci Fóra Zdravého města Dačice a MA21. Výsledky z papírové i elektronické pocitové mapy budou následně propojeny a použity pro plánování dalšího rozvoje města.

Pocitová mapa je tvořena ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR a Univerzitou Palackého v Olomouci.

HLASOVÁNÍ DO POCITOVÉ MAPY BYLO 20. 3. 2016 UKONČENO.

Pocitová mapa Dačic

Vytvořeno: 14. 3. 2016