Pocitová mapa Dačic - výsledky

Novinkou letošního ročníku Fóra Zdravého města Dačice a MA21, kterého se účastnila přibližně stovka občanů, byla tvorba pocitové mapy. Do papírové mapy města v měřítku 1:10 000 vyznačovali účastníci pocity vztahující se k určitému místu pomocí pěti barevných špendlíků. Barvy reprezentovaly tyto pocity: tady to mám rád, tady trávím volný čas, tady je to zanedbané, tady se bojím a sem pozvu své známé.

Sběr dat probíhal i po skončení fóra v termínu od 1. do 20. března formou online mapování. Pocity jsou sesbírány od 130 občanů přes webový formulář + od účastníků fóra. Celkem bylo zaznamenáno 1264 bodů v pěti kategoriích. Nejvíce jich bylo umístěno v kategorii "tady to mám rád" (363 bodů), kde byl nejčastěji vyznačen zámecký park, dále Kancnýřův sad, lokalita Tři kříže, kaskáda rybníků a koupaliště. Nejméně bodů bylo umístěno v kategorii "tady je to zanedbané" (191 bodů), zde bylo nejčastěji označeno autobusové nádraží, lesík u sportovního stadionu a cesta myší dírou přes dřevěnou lávku k MŠ Za Lávkami.

Výstupy z pocitové mapy budou zapracovány do Strategického plánu rozvoje města Dačice na období 2016 až 2020. Pocitová mapa byla vytvořena ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci a Národní sítí Zdravých měst ČR.

Pocitová mapa Dačic - výsledky zde ke stažení

Pocitová mapa Dačic - tady to mám rád