Zdravé město a MA21 - Výstava na stromech - „Práce (bez) budoucnosti“

Výstava na stromech - „Práce (bez) budoucnosti“ 1

Pod hlavičkou Zdravého města Dačice opět zažijete netradiční výstavu na stromech v Kancnýřově sadu na Palackého náměstí.

Ve dnech 3.–10. října 2020 se tu uskuteční druhý ročník Výstavy na stromech, která letos u příležitosti Týdne důstojné práce přináší téma Práce (bez) budoucnosti – tedy jak nové technologie promění práci a pracovní podmínky nejen zaměstnankyň a zaměstnanců.
Technologie tu mají být od toho, aby nám mnohé ulehčily – v zaměstnání, v domácnosti či v komunikaci. První jarní měsíc letošního roku plný zpřísněných karanténních opatření definitivně odhalil, jak moc naše každodenní životy závisejí na moderních technologiích. Pracovní schůzky v kancelářích se přesunuly na on-linové komunikační platformy, ve velkých městech týdenní nákupy díky internetové objednávce přivezla rozvážková služba až do domu, ale hlavně žáci a studenti mohli díky těmto technologiím pokračovat ve výuce.
Ne vždy ale technologické změny znamenají pouze ulehčení práce. Výstava na stromech na 10 panelech odhaluje, jak se robotizace, automatizace a digitalizace promítá do pracovních podmínek a jaký dopad to má na ty, kteří v daných profesích takto fungují.

Výstavu nafotil Petr Vrabec, texty připravila Gaby Khazalová.
V Dačicích výstavu najdete na stromech lip v Kancnýřově sadu a začátek je naplánován na sobotu 3.října, kdy se konají podzimní Farmářské a řemeslné trhy.

Přehled parků, kde se výstava koná v letošním roce, a také více informací najdete na www.vystavanastromech.cz.

Datum vložení: 2. 10. 2020 12:19
Datum poslední aktualizace: 2. 10. 2020 12:20