logo EUPořízení elektromobilu Dacia Spring

Projekt řeší pořízení vozidla s alternativním pohonem – elektromobil. Městu logo Ministerstva životního prostředíDačice byla schválena dotace ze státního fondu životního prostředí v rámci Národního plánu obnovy, a to ve výši 250 000,- Kč. Dodání automobilu je plánováno na říjen roku 2023. Cílem výzvy i projektu je rozvoj potřebné logo SFŽP ČRinfrastruktury pro vozidla na alternativní paliva a zvýšení počtu těchto vozidel v České republice za účelem zlepšení kvality ovzduší a snížení emisí z dopravy.

Zateplení domu 304/I, Bratrská logo

Projekt řeší zateplení obvodových konstrukcí a soklu zateplovacím systémem ETICS, zateplení stropu v suterénu, zateplení podlahy a stěn v půdním prostoru a výměně klempířských prvků. Městu Dačice byla schválena dotace z integrovaného regionálního operačního programu, a to ve výši 997.843,45 Kč. Celkové náklady akce činí 3.167.757 Kč. Realizace akce proběhne v roce 2022, ukončena bude nejpozději 30. 9. 2022. Cílem projektu je snížení energetické náročnosti budovy, zvýšení komfortu bydlení a snížení nákladů na bydlení. Se snížením energetické náročnosti budovy souvisí i snížení zátěže životního prostředí.