Kontrola „kotlů“ v roce 2016

Každý provozovatel spalovacího zdroje na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu od 10 kW do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je povinen zajistit jednou za dva roky provedení kontroly technického stavu svého zdroje, přičemž první kontrola musí být provedena nejpozději do konce letošního roku. Tuto kontrolu vyžadovanou zákonem o ochraně ovzduší budou provádět výhradně tzv. odborně způsobilé osoby proškolené a pověřené výrobcem kontrolovaného zařízení. Seznam těchto osob lze najít na internetu. Pro jejich vyhledání doporučujeme zadat do libovolného vyhledávače „název výrobce + revize kotlů“, např. „Dakon revize kotlů“.

Uvedená povinnost se týká nejen kotlů, ale i krbových kamen a krbových vložek splňujících výše uvedené podmínky.

Další informace poskytne: RNDr. Jaroslav Horák, odbor životního prostředí MěÚ Dačice, tel.: 384 401 281

Datum vložení: 17. 10. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 10. 2016 0:00