Zdravé město a MA21 - Dačice opět obhájily kategorii "C" v hodnocení MA21

Dačice opět obhájily kategorii "C" v hodnocení MA21 1

V Dačicích se znovu potvrzuje výjimečnost, jak Zdravé město neustále dokazuje svůj závazek k udržitelnosti a zlepšení životního prostředí. Jako součást Místní Agendy 21 (MA21) se město pyšní tím, že již jedenáctým rokem za sebou obhájilo kategorii "C".

Místní Agenda 21 je celosvětový program, jehož cílem je podněcovat místní samosprávy k vypracování a provádění akčních plánů pro udržitelný rozvoj. Dačice se staly vzorem pro ostatní komunity, jak mohou systematicky plnit kritéria této agendy a posouvat se směrem k udržitelnější budoucnosti.

V rámci kategorie "C" se hodnotí rozvoj místní ekonomiky, sociální rovnost, podpora místních podniků a také environmentální otázky. Dačice tedy ukazují, že jsou schopny skloubit ekonomický růst s péčí o životní prostředí a sociální spravedlnost.

Místní samospráva vyzývá občany k další aktivní účasti na projektech a iniciativách, které povedou k dalšímu zlepšení a udržitelnosti města. Úspěch v hodnocení MA21 je skvělým motivátorem pro další úsilí a zdůrazňuje, že Dačice jsou místem, kde se tradice setkává s moderním přístupem k budoucnosti.

Děkujeme touto cestou všem, kteří za uplynulých 11 let fungování Zdravého města Dačice přispěli k zavádění a udržování procesu místní Agenda 21 v Dačicích.

Datum vložení: 15. 12. 2023 11:09
Datum poslední aktualizace: 15. 12. 2023 11:46