Zdravé město a MA21 - POZVÁNKA: DEN PREVENCE - 13.9.2023, 9-17 h

POZVÁNKA: DEN PREVENCE - 13.9.2023, 9-17 h 2

Zdravé město Dačice, MA21 a partneři vás zvou na DEN PREVENCE, který se bude konat ve středu 13.9.2023, 9-17 h v Kancnýřově sadu.

Státní zdravotní ústav: kampaně zaměřené na prevenci infarktu a mrtvice - předcházení srdečně - cévním onemocněním zdravým životní stylem; jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata, prevence rakoviny děložního čípku, kůže a střeva - interaktivní seznámení se s prevencí onkologických onemocnění na modelech - možnost vyzkoušet si správnou prevenci přímo na místě. Pro nejmenší budou připraveny dentální hrátky.

Liga proti rakovině: Výstava "Každý svého zdraví strůjcem" o zdravém životním stylu a prevenci rakoviny. Hrátky pro děti i dospělé "Zkus, jak jsi na tom!" Informační stánek s publikacemi Ligy proti rakovině všem návštěvníkům k dispozici zdarma. Znalostní kvíz s odměnami.

Rozkoš bez rizika: v mobilní poradně bude k dispozici anonymní, bezplatné testování na HIV – výsledek do 15 minut (odběr jedné kapky krve z prstu).

Popálky: nestátní nezisková organizace, která pomáhá lidem po popáleninovém úrazu a jejich blízkým vyrovnat se s následky úrazu a vrátit se co nejdříve do běžného života. Organizace se též soustředí na preventivní programy. Lektoři budou interaktivním způsobem informovat veřejnost o rizikových situacích vedoucích k úrazu popálením, jak těmto situacím předcházet, jak správně poskytnout první pomoc a jak vypadají trvalé následky popálení.

Elektrowin: expozice "Přelez, Přeskoč, Recykluj" je ekologický program zaměřený na recyklaci elektra. Čekají vás zábavné hry, kvízy, samoobslužné aktivity pro děti; nafukovací závodící atrakce atd.

Odbor životního prostředí: aktivity na téma "Víš a třídíš?"

Studio zdraví, výživy a regenerace Dačice: bude poskytováno poradenství výživové, ke zdravému životnímu stylu, trvalému hubnutí, vnější péči a nebude chybět ani měření vnitřních hodnot; www.kamila.trvalehubnuti.cz

Zdravotní a sociální služby v podání organizací Domácí péče, Anděl strážný, Dačické okénko, Ledax a Sdílení: aktivity a kvízy spojené nejen s jejich činností...

Dílničky a různé aktivity: ZUŠ, DDM - DM Studio Dačice, STP, Jockey clubu Malý Pěčín, Knihovna Matěje Mikšíčka, Městské muzeum a galerie, Spolek dačických včelařů, Červený kříž, TJ Centropen - Florbal a další.
Celou akcí vás bude provázet zkušený moderátor Milan Krotký.

školy, veřejnost
14:00 ZUŠ - zahájení