Zdravé město a MA21 - Zdravé město Dačice získalo dotaci ze SFŽP

V rámci Národního programu Životního prostředí získalo město Dačice dotaci ve výši 795 200 Kč ze Státního fondu životního prostředí ČR v letech 2018 - 2019 na projekt "Udržitelné využívání území v Dačicích a místních částech".

"Udržitelné využívání území v Dačicích a místních částech" je navazujícím projektem na „vstupní“ projekt s názvem „Podpora udržitelného rozvoje v Dačicích“, který byl spolufinancován rovněž ze SFŽP a který ukončil svou realizaci v únoru 2018. V rámci tohoto projektu bylo kromě zpracování některých strategických dokumentů (např. SPRM Města Dačice, resp. Generel dopravy pro Město Dačice) uspořádáno množství seminářů, školení a konferencí především na téma udržitelného hospodaření s vodou. Veškerá tato setkání vykazovala vysoké množství účastníků a dle evaluačních dotazníků spokojenosti byla kvalita přednášejících a zvolená témata nadprůměrná.

Cílem projektu je podpora udržitelného rozvoje Města Dačice a jejich místních částí v rámci Místní Agendy 21, zlepšení kvality života místních obyvatel a přispění k dosažení klimaticko-energetických závazků.  Z dotace budou realizovány aktivity Zdravého města, jako je "Den bez aut, Kulaté stolyDny zdraví", dále semináře a konference týkající se "udržitelného hospodaření s vodou" (jak v co možná nejmenší míře zatěžovat svými aktivitami životní prostředí, jak předcházet jeho ničení a jak efektivně hospodařit s vodou apod.)pro odborníky a širokou veřejnost.

V projektu bude zpracován generel dopravy v klidu,  analýza zdravotního stavu obyvatel, audit stavu životního prostředí a uhlíková stopa města Dačice.

Datum vložení: 13. 8. 2018 13:52
Datum poslední aktualizace: 13. 8. 2018 14:04