Město, které dalo
světu kostkový cukr.

Cena města za rok 2017

Ceny města Dačice za rok 2017 byly předány na společenském večeru

V sobotu 20. října 2018 se v sále Kulturního domu Beseda konal společenský večer, během kterého byly předány Ceny města Dačice za rok 2017.

Tentokrát se tak stalo v průběhu akce Dnešní večer patří vám, kterou město věnuje všem aktivním zájmovým spolkům a sdružením se sídlem na území města jako poděkování za celoroční činnost a práci pro veřejnost. Pozvání přijalo 131 zástupců těchto organizací, kteří se ve svém volném čase věnují sportovním, kulturním, společenským a volnočasovým aktivitám, pracují jako trenéři dětí a mládeže, podílí se na organizování akcí určených široké veřejnosti, reprezentují město na soutěžích a šíří jeho dobré jméno ve všech oblastech zájmové činnosti.

V průběhu večera byly předány Ceny města v těchto kategoriích a získali je:

Vladislav Říha - kategorie Sport - za dlouholeté působení ve funkci trenéra a aktivního člena a předsedy TJ Centropen Dačice

Vítězslav Jindra - kategorie Kultura - vydávání regionální literatury

Ceny města za rok 2017

Na fotografii zleva: místostarosta Jiří Baštář, starosta Karel Macků, Vítězslav Jindra - cena za oblast kultury, Vladislav Říha - cena za oblast sportu, místostarosta Miloš Novák

Ceny se udělují šestým rokem a během těchto let se předalo již devatenáct cen. Osm v kategorii Sport, čtyři ceny v kategorii Kultura, dvakrát byla cena udělena v kategorii Výchova a vzdělání, čtyřikrát v kategorii Jiné - propagace města a jednou byla cena udělena v kategorii Jiné za záchranu lidského života.

O zábavu těch, kteří se letošní akce zúčastnili, se postaral Arnošt Frauenberg s pořadem Na stojáka a hudební skupina Almost Acoustic. V průběhu večera byl také promítnut film s názvem „Když se daří, tak se daří“, jehož obsahem byl sestřih těch nejzajímavějších událostí ze spolkové činnosti v tomto roce. Vynikající pohoštění připravili, jako vždy, studenti ze Středního odborného učiliště zemědělského a služeb Dačice.

Celý večer se nesl v příjemné atmosféře. Znovu jsme si všichni připomněli, že v Dačicích máme spoustu šikovných a aktivních lidí, bez kterých by byl náš život ve městě a v místních částech mnohem chudší a kterým za jejich práci pro ostatní patří velké poděkování.