Menu
Dačice
Město, které dalo
světu kostkový cukr.

Archiv let 2012 - 2016

Zobrazeno 1-30 ze 117
#

POZVÁNKA - Dny zdraví 10. - 16. října 2016

Datum: 5. 10. 2016

Ve dnech 10. až 16. října pro Vás Zdravé město Dačice se svými partnery připravilo bohatý program Dnů zdraví 2016. O tom, jaké jsme pro Vás přichystali akce na podporu zdraví a zdravého životního stolu, se dozvíte uvnitř na přiloženém plakátu. Každý z Vás si jistě vybere...

#

Již potřetí si žáci vyzkoušeli roli zastupitelů

Datum: 16. 9. 2016

Ve čtvrtek 15. září se v sále MěKS Dačice konalo pod hlavičkou Zdravého města Dačice již třetí jednání mladého zastupitelstva města Dačice. Žáci devátých tříd Základní školy v ulici B. Němcové v Dačicích, si formou simulační hry v roli zastupitelů v rámci občanské výchovy vyzkoušeli, jak zasedání zastupitelstva města v praxi probíhá.

#

POZVÁNKA - Podzimní farmářské trhy v Dačicích - 1.10.2016

Datum: 16. 9. 2016

V sobotu 1. října se od 8:00 do 12:00 h uskuteční podzimní farmářské trhy v Dačicích. Farmářské trhy se konají již čtvrtým rokem a za tuto dobu se staly již tradiční akcí v Dačicích, která si našla svoji oblibu jak u prodejců, tak návštěvníků akce. O hudební zpestření se již tradičně postará harmonikář František Dědina a nejen děti se mohou těšit na mini ZOO. Seznam prodejců najdete uvnitř.

#

OLDA - 10. září 2016 - za účasti týmů ze všech místních částí

Datum: 12. 8. 2016

V sobotu 10. září od 14 hodin na sportovním stadionu proběhne už druhý ročník sportovních her - OLDA, kde uvidíte reprezentanty z místních částí a Dačic. Těšit se můžete na soutěže v netradičních disciplínách mezi zúčastněnými týmy. Pro návštěvníky je připravena podívaná plná zábavy a sportovního nasazení s heslem není důležité vyhrát, ale pobavit se!

#

Moje město snů - až do 31. 8. potrvá výstava na Starém zámku

Datum: 20. 6. 2016

Až do 31. srpna 2016 je možné zhlédnout výstavu výtvarných a literárních prací žáků z dačických základních škol na téma Moje město snů. Díla vznikla v rámci projektu ekologické výchovy Město snů Dačice 2016, který byl v letošním školním roce realizován na základních školách v Dačicích. Práce dětí byla zaměřena na problematiku odpadů a ozdravování životního prostředí ve městě.

#

Město snů už má své vítěze!

Datum: 13. 6. 2016

Od února letošního roku se žáci základních škol v Dačicích věnují tématu třídění odpadů a ochraně životního prostředí. Plnili úkoly z pracovních listů, kreslili obrázky, skládali básničky, probírali dané téma se svými učiteli... Všechny úkoly, obrázky, básničky a ostatní práce do projektu Město snů již byly odevzdány a vyhodnoceny. Slavnostní předávání odměn vítězům se konalo v pátek 10. června v Kulturním domě Beseda. Přehled výsledků v jednotlivých soutěžích Vám přinášíme uvnitř.

#

Závěr května patří osvětové kampani Den bez tabáku

Datum: 25. 5. 2016

Zdravé město Dačice se již třetím rokem účastní osvětové kampaně Den bez tabáku, která letos připadá na úterý 31. května. Město Dačice chce tímto způsobem upozornit na nebezpečí kouření a jeho škodlivost. K této akci se připojilo dvacet hospod, restaurací, kaváren a bufetů z Dačic a místních částí, které právě v úterý 31. května vyhlašují nekuřácký den ve svých provozovnách. Partnerem kampaně Den bez tabáku je také Městská knihovna Dačice, která si pro malé i velké připravila v pátek 27. května od 16:00 do 19:00 h zajímavý program nazvaný Zahrada trochu jinak aneb letní čítárna knihovny.

#

Takový byl Den bez aut v Dačicích

Datum: 25. 5. 2016

Zdravé město Dačice uspořádalo v neděli 22. května v Kapetově ulici osvětovou kampaň Den bez aut. Jejím cílem bylo vyvolat zájem k omezení automobilové dopravy a poukázat na přijatelnější způsoby dopravy. Zejména mladí návštěvníci akce přijeli perfektně připraveni - Kapetovou ulicí se projížděli na kolách, in-line bruslích, odrážedlech, koloběžkách, ale také na skateboardech. V rámci programu byly pro děti připraveny soutěže v jízdě zručnosti a testy v poznávání dopravních značek.

#

Nová osvětová kampaň Den bez aut - již tuto neděli 22. května v Dačicích

Datum: 16. 5. 2016

Zdravé město Dačice pořádá v neděli 22. května osvětovou kampaň Den bez aut. Akce se uskuteční od 14 do 17 hodin v ulici Kapetova v Dačicích. Cílem kampaně je vyvolat zájem k omezení automobilové dopravy a poukázat na přijatelnější způsoby dopravy. V rámci programu jsou pro děti připraveny zábavné sportovní soutěže a dospělí se mohou těšit na prezentaci prostředků ekologické dopravy. Nezapomeňte na to důležité – auta nechejte doma, na akci přijeďte na in-line bruslích, koloběžce, odrážedlech, kole či na všem, co se točí na vlastní pohon. Těšíme se na Vás!

#

Město snů Dačice 2016

Datum: 28. 4. 2016

Na dačických základních školách, které jsou zapojené do projektu Město snů, se žáci v tomto školním roce věnují tématu ochrany životního prostředí, třídění a dalšího zpracování odpadů. Školy mají k dispozici soubor pracovních materiálů, videopořad, pravidla, instrukce, plakáty a informace na nástěnky. Žáci postupně plní úkoly z pracovních listů a zkoumají situaci s odpady ve třídě, ve škole nebo i v domácnosti.

#

Pocitová mapa Dačic - výsledky

Datum: 27. 4. 2016

Novinkou letošního ročníku Fóra Zdravého města Dačice a MA21, kterého se účastnila přibližně stovka občanů, byla tvorba pocitové mapy. Do papírové mapy města v měřítku 1:10 000 vyznačovali účastníci pocity vztahující se k určitému místu pomocí pěti barevných špendlíků. Barvy reprezentovaly tyto pocity: tady to mám rád, tady trávím volný čas, tady je to zanedbané, tady se bojím a sem pozvu své známé.

#

Již známe problémy občanů Dačic pro rok 2016

Datum: 25. 4. 2016

Koncem února letošního roku se za účasti stovky občanů konal čtvrtý ročník Fóra Zdravého města Dačice a MA21. Jeho cílem bylo získat podněty k dalšímu rozvoji města. Na samotném fóru nadefinovali účastníci šestnáct TOP problémů, které byly následně ověřeny u široké veřejnosti. Tyto podněty nebyly poprvé ověřeny celoměstskou anketou, ale sociologickým průzkumem. Ten pro nás provedla odborná firma MindBridge Consulting a.s. na reprezentativním vzorku dospělé populace města Dačice a místních částí (n = 600) metodou osobních rozhovorů, a to v průběhu měsíce března. Tato studie nám tak efektivně a objektivně zmapovala názory občanů na nejvýznamnější problémy Dačic a místních částí pro letošní rok.

#

V Dačicích proběhlo druhé jednání mladého zastupitelstva

Datum: 22. 4. 2016

Ve čtvrtek 21. dubna se v sále MěKS Dačice konalo pod hlavičkou Zdravého města Dačice druhé jednání mladého zastupitelstva města Dačice. Studenti dačického gymnázia se vžili do role zastupitelů a formou simulační hry si vyzkoušeli, jak zasedání zastupitelstva města v praxi probíhá. Cílem této akce bylo zvýšit zájem mladých lidí o komunální politiku a zprostředkovat jim praktickou zkušenost s tím, jak se komunální politika tvoří a jak se lze zapojovat do řešení problémů.

#

Ukliďme Dačicko - dobrovolníci sesbírali přes 1,6 tuny odpadu

Datum: 22. 4. 2016

Likvidace černých skládek, sesbírání odpadků a zkrášlení okolí, ve kterém žijeme. To byl cíl dalšího ročníku celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. I my v Dačicích jsme se k této úklidové akci prostřednictvím projektu Zdravé město Dačice a spolupráce společnosti FCC Dačice mohli zapojit. V termínu od 4. do 16. dubna probíhal úklid na území města Dačice a místních částí. Za tuto dobu se podařilo dobrovolníkům sesbírat neskutečných 1625 kilogramů nepořádku. Nejedná se ovšem o konečná čísla, někteří občané se koncem dubna k úklidu ještě chystají.

#

POZVÁNKA - Den Země s koňmi v Malém Pěčíně - neděle 24. dubna

Datum: 18. 4. 2016

Srdečně Vás zveme na tradiční oslavu Dne Země v JC Malý Pěčín. V neděli 24. dubna od 14:00 do 17:30 h je pro Vás připravena ukázka jezdeckého umění členů JCMP, možnost jízdy na koních a s pony-expresem, pro děti jsou připraveny soutěže a skákací hrad, dále bohatá tombola a těšit se můžete také na malou výstavu zemědělské techniky.

#

POZVÁNKA - Jarní farmářské trhy v Dačicích - sobota 23. dubna

Datum: 30. 3. 2016

V sobotu 23. dubna se od 8:00 do 12:00 h uskuteční jarní farmářské trhy v Dačicích. Farmářské trhy se konají již čtvrtým rokem a za tuto dobu se staly již tradiční akcí v Dačicích, která si našla svoji oblibu jak u prodejců, tak návštěvníků akce. O hudební zpestření se již tradičně postará harmonikář František Dědina a nejen děti se mohou těšit na mini ZOO. Seznam prodejců najdete uvnitř.

#

Pojďte s námi uklidit Dačicko - sobota 9. nebo 16. dubna

Datum: 21. 3. 2016

Město Dačice se v rámci projektu Zdravého město Dačice a MA21 připojí k celostátní akci „Ukliďme Česko 2016“, která připadá na sobotu 16. dubna. Jejím cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek. I přesto, že město věnuje nemalé prostředky na průběžný úklid Dačic a místních částí, můžeme po cestě do práce nebo při procházkách v našem krásném městě či přírodě narazit na místa a zapadlé kouty, kde se nachází pohozené odpadky či přímo úmyslně založené černé skládky. S nástupem jara je nejvhodnější čas s tím něco udělat!

#

Pocitová mapa Dačic – už jen do neděle 20. 3. - zapojíte se?

Datum: 14. 3. 2016

Do neděle 20. března je možné vyplnit pocitovou mapu města v elektronické podobě, k dispozici je na webových stránkách http://pocitovamapa.nszm.cz/dacice-2016/. Pomocí barev můžete pod uvedeným odkazem přiřazovat své pocity k těmto místům: tady to mám rád(a), tady se bojím, tady trávím volný čas, tady je to zanedbané a sem pozvu známé.

#

Semináře k udržitelnému hospodaření s dešťovou vodou a půdou

Datum: 14. 3. 2016

Hospodaření s dešťovou vodou je v současné době v České republice velice aktuální téma. Srážkově chudé roky 2014 a 2015 se projevují na výrazném poklesu hladiny podzemních vod. Je v zájmu nás všech zajistit, aby co největší množství dešťových vod zasáklo a neodteklo z území, a byl tak zajištěn udržitelný rozvoj měst. Městský úřad Dačice, odbor životního prostředí, proto uspořádal začátkem března seminář na téma udržitelné hospodaření s dešťovou vodou.

#

Výstava obrázků žáků základních škol na starém zámku

Datum: 9. 3. 2016

Od 9. března je možné v přízemí starého zámku zhlédnout výstavu žáků místních základních škol na téma Co se mi ve městě líbí či nelíbí a jak vidím město za 5 let. Podle obrázků se žákům v Dačicích líbí jejich školy, pomník první kostky cukru, místní koupaliště či dačické památky. Mezi negativy se objevila zvýšená doprava ve městě a množství projíždějících nákladních automobilů, nedopalky od cigaret poházené mimo odpadkový koš či nepořádek od pejsků.

#

Projekt ekologické výchovy "Město snů" na základních školách

Datum: 8. 3. 2016

Od února letošního roku probíhá na základních školách v Dačicích projekt Město snů. Jedná se o projekt ekologické výchovy v odpadovém hospodářství podložený mnohaletými zkušenostmi a velkým odborným a technickým zázemím mezinárodní společnosti FCC, který si však zároveň zachovává dostatečný prostor pro přizpůsobení se místním podmínkám a potřebám ve městě i v každé škole. Očekávaným výstupem je modelové řešení odpadového hospodářství a vytvoření trvalého systému tříděného sběru odpadu ve školách.

#

Řešení problémů z fóra 2015

Datum: 2. 3. 2016

Město Dačice se v uplynulém roce pečlivě zabývalo problémy, které vzešly z Fóra Zdravého města Dačice a MA21 v roce 2015. V následujícím přehledu se dočtete, jaké kroky město učinilo pro jejich řešení.

#

Občané Dačic se po roce opět sešli na Fóru Zdravého města Dačice

Datum: 2. 3. 2016

Budování cyklostezek, rozšíření lékařské pohotovosti, přístavba školní družiny v ZŠ v ulici Boženy Němcové, umístění více laviček po městě či rozšíření senior pasů na kulturní akce, to byla první pětice podnětů, které se staly v pondělí 29. února TOP problémy na Fóru Zdravého města Dačice a MA21. Možnost diskutovat nad osmi oblastmi zahrnujícími širokou škálu aspektů běžného života ve městě využila téměř stovka občanů včetně představitelů města a zástupců městského úřadu.

#

POZVÁNKA - Fórum Zdravého města Dačice - pondělí 29. 2. v 16 h

Datum: 26. 2. 2016

přijměte srdečné pozvání na 4. ročník FÓRA ZDRAVÉHO MĚSTA DAČICE, které se uskuteční v pondělí 29. února od 16:00 h v MěKS Dačice. Hned v úvodu se přítomní dozví, jaké kroky město učinilo v řešení problémů nadefinovaných na loňském fóru, kterého se účastnilo přes sto aktivně diskutujících občanů. Dále budeme formulovat desatero problémů, které občany tíží letos. Z tematických okruhů si jistě vybere každý.

#

Pocitová mapa Dačic – zapojte se i Vy na fóru 29. 2. od 16 h v MěKS

Datum: 23. 2. 2016

Znáte to určitě sami – některá místa ve města a v okolí máte rádi, jinde se setkáváte s kamarády a na jiných trávíte svůj volný čas. Pak jsou ve městě zákoutí, kde to nevypadá dobře, anebo se tam prostě bojíte. Když si tato místa označíme různými barvami do mapy, vyjde nám z toho pestrý obrázek. A když to do mapy označí najednou desítky lidí, může z toho vzniknout pro město zajímavý podklad k úvahám, co kde zlepšit. Této metodě zjišťování názorů na stav města se říká pocitová mapa – to protože vychází z pocitů obyvatel města.

#

Žáci si vyzkoušeli roli zastupitelů

Datum: 19. 2. 2016

Ve čtvrtek 18. února se v sále MěKS Dačice konalo pod hlavičkou Zdravého města Dačice první jednání mladého zastupitelstva města Dačice. Žáci devátých tříd Základní školy v Komenského ulici v Dačicích, kteří s tímto nápadem oslovili vedení města, si formou simulační hry v roli zastupitelů v rámci občanské výchovy vyzkoušeli, jak zasedání zastupitelstva města v praxi probíhá.

#

Dačice v hodnocení MA21 postoupily do kategorie C

Datum: 15. 2. 2016

Během čtyř let fungování Zdravého města Dačice a plnění kritérií místní Agendy 21 (dále MA21) naplňuje Město Dačice kritéria natolik úspěšně, že koncem roku 2015 postoupilo do Kategorie C = stabilizace. Během tohoto období jsme díky osvětovým kampaním vyvíjeli aktivity na podporu zdraví a zdravého životního stylu, prostřednictvím veřejného fóra a kulatých stolů zapojovali veřejnost do rozhodovacích procesů města, uplatňovali principy udržitelného rozvoje, zkvalitňovali veřejnou správu, budovali místní partnerství a pořádali různé vzdělávací a informační akce.

#

POZVÁNKA - Fórum Zdravého města Dačice - pondělí 29. února

Datum: 19. 1. 2016

Chcete ovlivnit to, jak budou Dačice vypadat v roce 2020? Nabízíme Vám možnost zúčastnit se přípravy strategického plánu rozvoje města pro roky 2016-2020. Na plánu začínáme pracovat právě teď a budeme se scházet, jak jsme zvyklí z projektu Zdravé město Dačice a místní Agenda 21. Naším společným úkolem bude nejprve popsat současnou situaci na základě výstupů z Fóra zdravého města a dotazníkového šetření. Následně pak definovat rozvojové vize, stanovit strategické cíle, formulovat opatření, aktivity a nakonec zpracovat akční plán s termíny, úkoly, financováním a podobně.

#

Výstupy z kulatého stolu k revitalizaci Kancnýřova sadu a studii multifunkční haly

Datum: 14. 12. 2015

V pondělí 23. listopadu se uskutečnil v pořadí již čtvrtý kulatý stůl v letošním roce. Tentokrát byl věnován dvěma tématům – plánované úpravě Kancnýřova sadu a zpracované studii multifunkční haly. O tom, že tato témata veřejnost zaujala, svědčila účast devadesáti diskutujících, mezi nimiž byli kromě široké veřejnosti také zástupci mladých z místních škol, zástupci města, městského úřadu, zástupci sportovců a projektantů studií.

#

Mikulášská jízda městem - sobota 5. prosince

Datum: 23. 11. 2015

Zdravé město Dačice Vás zve na Mikulášskou jízdu městem, která se uskuteční v sobotu 5. prosince. Mikuláš se svým doprovodem vyjíždí v 16:30 h od DPS podél stadionu, přes Červený Vrch, kolem paneláků přes Havlíčkovo nám. až na Palackého nám. Děti se s Mikulášem přivítají v 17:00 h Pod Lipkami. Během své cesty Mikuláš nezastavuje, s dětmi se setká až na náměstí. Občerstvení zajištěno.

Zobrazeno 1-30 ze 117

Městský úřad

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29
5
30
6
31
4
1
5
2
6
3
10
4
5
5
5
6
5
7
5
8
5
9
7
10
6
11
5
12
4
13
5
14
3
15
3
16
5
17
4
18
4
19
2
20
2
21
3
22
2
23
4
24
3
25
4
26
3
27
3
28
3
29
4
30
5
1
5
2
4

munipolis

Plánovač tras

Zdravé město Dačice

Zdravé město Dačice

Mikroregion Dačicko

Mikroregion Dačicko

Dačická televize

Dačická televize - DATEL

Turistická oblast

Česká Kanada

Partnerská města
 
Groß-Siegharts
Rakousko
Urtenen-Schönbühl
Švýcarsko
 

nahoru