Antifetfest 2019 - vyhlášení prvního ročníku celostátního kola soutěže

Zdravé město Dačice (ZM) opět oslovuje s nabídkou žáky a studenty k účasti na amatérské filmové soutěži, kterou každoročně od roku 2007 vyhlašuje Zdravé město Praha 12 pod názvem „Festival Antifetfest aneb Jde to i jinak.“

V loňském roce proběhl nultý ročník celorepublikového kola této soutěže, kterého se Zdravé město Dačice účastnilo ve spolupráci s místními školami.

Tato akce je určena pro jednotlivce nebo skupinu maximálně pěti tvůrců ze škol, školských zařízení, nízkoprahových klubů pro děti a mládež a má dvě věkové kategorie:

- Žáci II. stupně základních škol a studenti nižších ročníků víceletých gymnázií.
- Studenti středních škol a odborných učilišť.

Cílem soutěžících je vytvořit filmový snímek na téma prevence rizikového chování – např. závislosti, xenofobie, domácího násilí, šikany, anorexie apod.; maximální časová délka je 10 minut.

V roce 2018 se žáci ZŠ B.Němcové a studenti Gymnázia Dačice zúčastnili této soutěže a byli velice úspěšní, všichni byli pozvání na vyhlášení celostátního kola v Praze v kině Světozor - 1. místo získal film studentů Gymnázia Dačice „Proměny“ zvítězil.

Účast v soutěži je nutné potvrdit do poloviny února.

Soutěžní snímky společně s přihláškou musí být předány na Město Dačice do konce března 2019.

Je možné nabídnout možnost konzultace filmových scénářů s pracovníky společnosti Prevent99 (společnost poskytující služby pro osoby závislé na drogách, alkoholu a gamblerství).

Ke stažení: dokumenty k vyhlášení soutěže, přihláška a status soutěže

Vytvořeno: 7. 2. 2019
Poslední aktualizace: 7. 2. 2019 09:00