Navigace

Obsah

Pocitová mapa Dačic – zapojte se i Vy na fóru 29. 2. od 16 h v MěKS

Typ: ostatní
Znáte to určitě sami – některá místa ve města a v okolí máte rádi, jinde se setkáváte s kamarády a na jiných trávíte svůj volný čas. Pak jsou ve městě zákoutí, kde to nevypadá dobře, anebo se tam prostě bojíte. Když si tato místa označíme různými barvami do mapy, vyjde nám z toho pestrý obrázek. A když to do mapy označí najednou desítky lidí, může z toho vzniknout pro město zajímavý podklad k úvahám, co kde zlepšit. Této metodě zjišťování názorů na stav města se říká pocitová mapa – to protože vychází z pocitů obyvatel města.

Do tvorby pocitové mapy Dačic se můžete zapojit i Vy, a to v pondělí 29. února od 16:00 h v rámci Fóra Zdravého města Dačice a MA21, které se uskuteční v hlavním sále MěKS Dačice. Účastníci fóra zde budou pomocí pěti barevných špendlíků přiřazovat své pocity do papírové mapy k těmto místům:

  • tady to mám rád(a)
  • tady se bojím
  • tady trávím volný čas
  • tady je to zanedbané
  • sem pozvu známé

Od 1. do 20. března bude možné vyplnit pocitovou mapu také v elektronické podobě,  k dispozici bude na webových stránkách http://pocitovamapa.nszm.cz/dacice-2016/ - na tento odkaz se dostanete také z webu města Dačice či městského facebookového profilu. Výsledky z papírové i elektronické pocitové mapy budou propojeny a budou použity v plánování dalšího rozvoje města.

Pocitová mapa bude vytvořena ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR a Univerzitou Palackého v Olomouci.


Vytvořeno: 23. 2. 2016
Poslední aktualizace: 23. 2. 2016 00:00
Autor: