Výzva k občanům města

Noste roušky. DěkujemeVážení spoluobčané, s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci COVID 19 v našem městě vás žádáme o maximální dodržování vyhlášených hygienických opatření a zásad ...

Nošením roušky nejenom snížíte riziko přenosu nákazy, ale předejdete možné karanténě při kontaktu s nakaženou osobou a tím i omezení vašeho aktivního života. Nepřibližujte se k cizím lidem na méně nežli dva metry. Například fronty v obchodech, kontakt v zaměstnání atd. Větrejte. Naředíte tak množství viru v prostředí, které všichni vdechujeme. Nedotýkejte se cizích lidí a věcí, když to není nutné. Umývejte si nebo si často desinfikujte ruce, popřípadě používejte jednorázové rukavice. Při platbě přednostně používejte bezkontaktní platební kartu. Desinfikujte sdílené předměty (kliky, madla, klávesnice atd). Udržujte se v dobré fyzické kondici, je výborné chodit na čerstvý vzduch, začlenit do jídelníčku potraviny s větším počtem vitamínů. Udržujte si dobrou psychickou kondici, komunikujte telefonicky či elektronicky s přáteli, známými a příbuznými, hlavně s těmi dříve narozenými. Chovejte se zodpovědně při pozitivním nálezu COVID nebo při karanténě. Maximálně se izolujte od nenakažených lidí (bezkontaktní předávání jídla, vymezený čas v koupelně s následným vyvětráním a omytím povrchů, oddělené osobní věci). Děkujeme, zvládneme to.

Vytvořeno: 15. 10. 2020
Poslední aktualizace: 15. 10. 2020 21:25